Pohádka o lovecké chatě

15.03.2010 16:09

 

Před dávnými lety vznikl sbor dobrovolných hasičů v Olomouci - Chomoutově. V dnešní době čítá 74 členů z toho 11 členů zásahové jednotky.

Co se týče zásahů v terénu, tak se specializujeme především na povodně, ale občas se poštěstí a dostaneme se i k požáru. Tak se stalo letos v lednu. Náš sbor tehdy pořádal hasičský ples a v tom se to stalo. Bylo pondělí a naši vybraní členové prodávali lístky na ples v místní hospodě. V tom zazvonil veliteli telefon, že v naší obci hoří. Ten neváhal, přestal prodávat a bez placení utíkal na zbrojnici.

Kontaktoval ostatní a během osmi minut jsme vyjížděli k zásahu, kdy hořela myslivecká usedlost. Velitel provedl průzkum, zda se uvnitř nikdo nenachází bez dýchacího přístroje a ostatní se starali o vodu a natažení hadic. Mezi tím přijel HZS Olomouc a hasiči z okolních vesnic.

Po uhašení požáru jsme byli pověřeni dohašováním požářiště a dohledem nad místem požáru. Krátce nad ránem jsme zásah ukončili a nahlásili na operační středisko návrat na zbrojnici.

Pak zazvonil zvonec a požáru byl konec

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.